вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Niewłaściwie konserwowane płoty z drewna w mgnieniu oka się destruują i mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny czar oraz własności. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od właściwego oraz skrzętnego przygotowania materiału na płot, bo od tego zależy efekt końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz dekoracji płotów z drzewa kluczowe jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Jak konserwujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi i troski.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ów odmiana płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий